PL DE EN
+48 74 866 70 90
Zrób Prezent

Z myślą o naszych Gościach przygotowaliśmy materiały opisujące Hrabstwo Kłodzkie oraz 50 wybranych atrakcji regionu.

Pliki w formacie PDF można pobrać tu: PRZEWODNIK PO HRABSTWIE KŁODZKIM oraz 50 WYBRANYCH ATRAKCJI.

Ziemia Kłodzka

Witamy serdecznie w Polanicy-Zdrój, Perle Uzdrowisk Kłodzkich, znajdującej się w samym sercu Ziemi Kłodzkiej. Goście przybywający do tego przepięknego miejsca niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy, jak wiele pięknych i tajemniczych miejsc znajduje się w okolicy. Wszystkie one czekają, aby uwieść swą niepowtarzalną urodą, zachwycić urokiem, sprawić, żeby nigdy Państwo o nich nie zapomnieli. Wiele z takich miejsc jest opisane w każdym przewodniku, kilka znanych jest wszystkich mieszkańcom regionu, ale są i takie, o których wiedzą nieliczni. I niechętnie się tą wiedzą dzielą, jednakże kiedy zostaną Państwo w nią wtajemniczeni...

Miejsce, gdzie zatrzymał się czas

Ziemia Kłodzka to nie tylko zespół znanych na całą Polskę Uzdrowisk: Polanica–Zdrój, Duszniki, Lądek, Kudowa, ale również obszar, na którym występowały niegdyś liczne kopalnie – w tym złota i srebra, miejsce, o mocnym zabarwieniu religijnym, a także, dzięki charakterystycznemu położeniu, miejsce, w którym silnie przenikają się kultury polska oraz czeska. To tutaj dochodziło do walk w czasie wojen Husyckich (również polski pisarz Andrzej Sapkowski w przepiękny sposób opisał te tereny w swojej słynnej Trylogii Husyckiej), to w Srebrnej Górze znajduje się największa naziemna twierdza, wiedzieli Państwo o tym? A ponad wszystkim górują liczne szczyty, z Masywem Śnieżnika w roli głównej, a także Góry Stołowe, których unikalność (na skalę całego kraju) polega na licznych i różnorakich formach erozji piaskowców, tworzących zarówno pojedyncze skałki, jak i całe labirynty i bloki skalne.

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój jest najmłodszym uzdrowiskiem Ziemi Kłodzkiej. Położona na wysokości 380-540 m n.p.m. w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej na pograniczu Gór Stołowych i Bystrzyckich. Kurort najbardziej znany jest z Parku Zdrojowego i posiada stasus uzdrowiska. W pijalni wód Wielka Pieniawa kuracjusze i goście Polanicy mogą wprost ze źródła napić się prawdziwej wody mineralnej. Odnowiony i zagospodarowany Park Szachowy wraz z fontannami, który jest idealnym miejscem do górskiego odpoczynku, znajduje się... naprzeciw Villi Alina, po drugiej stronie ulicy Matuszewskiego. Goście Villi Park Szachowy oglądać mogą z okien i tarasów naszych apartamentów.

Okolica

Polanica-Zdrój jest ponadto otoczona lasami, z rozległym Parkiem Zdrojowym i licznymi trasami spacerowymi - jednymi z najbardziej urokliwych zakątków Sudetów. To wymarzone miejsce do wycieczek pieszych, Nordic Walking i rowerowych. Atrakcyjna o każdej porze roku. Zimą może stanowić świetną bazę dla miłośników białego szaleństwa. Dojazd do centrów sportów zimowych wynosi - 20 min. do Zieleńca i 40 min. do Czarnej Góry.

Z Villi Alina zapewniamy Gościom transfery do wybranych stacji narciarskich - Zieleńca oraz Czarnej Góry.

  • Willa Alina**** już otwarta. Zapraszamy
  • Polanica-Zdrój
  • Polanica-Zdrój
  • Polanica-Zdrój
  • Polanica-Zdrój
  • Polanica-Zdrój
  • Polanica-Zdrój
UE Willa Alina - budynek apartamentowy z funkcją gastronomiczną, rehabilitacyjną i SPA z infrastrukturą otoczenia szansą na poprawę konkurencyjności oferty turystycznej Polanicy Zdrój i Dolnego Śląska" Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 Podschemat: 1.1.D1a : "Dotacje inwestycyjne dla MŚP zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu (z wykluczeniem projektów z zakresu tworzenia centrów pobytowych EURO2012)