PL DE EN
+48 74 866 70 90
Zrób Prezent

Zabiegi medycyny estetycznej

Dzięki współpracy z doświadczonym zespołem lekarzy medycyny estetycznej oraz chirurgiem plastykiem, Villa Alina oferuje swoim Gościom pełne spektrum zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej oraz szeroko pojętej medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Wszystko to wykonywane przy wykorzystaniu bezpiecznych i sprawdzonych preparatów renomowanych firm – liderów rynku biotechnologicznego.

Firmą partnerską, ściśle kooperującą z Villa Alina w zakresie profesjonalnej medycyny estetycznej, jest Centrum Odnowy REVITA działające w Villii Alina. Pełny opis zabiegów z zakresu medycyny estetycznej dostępny jest na stronie Centrum Odnowy REVITA w zakładce Medycyna Estetyczna.

Dostępne zabiegi

Zabiegi medycyny estetycznej, które wykonujemy w Villi:

 • fotoodmładzanie,
 • leczenie przebarwień, rumienia (Ellipse),
 • leczenie zmian grzybiczych,
 • epilacje,
 • zamykanie naczynek,
 • usuwanie blizn i zbliznowaceń (Laser CO2 Flaming),
 • usuwanie zmian skórnych,
 • chirurgiczne usuwanie zmian skórnych - Diatermia Chirurgiczna,
 • korekcja zmarszczek mimicznych,
 • leczenie nadpotliwości (Botox),
 • terapia osoczem bogatopłytkowym - Wirówka do osocza bogatopłytkowego,
 • wypełniacze: kwas hialuronowy lub radiesse - Dermapen/Mezoterapia Igłowa,
 • lipoliza iniekcyjna: aqualix lub inne dostępne preparaty,
 • leczenie cellulitu.

Każdy zabieg poprzedza konsultacja naszego lekarza specjalisty.


 

LIPOSONIX

Zabiegi Liposonix® to niechirurgiczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, dzięki której mogą Państwo pozbyć się go w obrębie różnych części ciała, m.in.: talii, bioder oraz pośladków. Cały zabieg wymaga jednej wizyty u specjalisty i trwa około 1 godziny. Zabieg Liposonix® wykorzystuje zaawansowaną technologię ultradźwiękową, aby na stałe zlikwidować niepożądany tłuszcz. Rezultaty są widoczne już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu. Emitowana przez głowicę wiązka fal ultradźwiękowych o wysokiej intensywności jest skupiona na docelowym tłuszczu. Skóra pozostaje nienaruszona, podczas gdy podskórna tkanka tłuszczowa zostaje trwale zniszczona. Organizm w naturalny sposób wydala uszkodzony tłuszcz, a Państwo zyskują szczuplejszą figurę (o jeden rozmiar).

Więcej informacji dostępnych pod linkiem.

LASER CHIRURGICZNY CO2 Flaming®

Laser Flaming® jest jednym z najdelikatniejszych laserów do bezkontaktowego i bezkrwawego wykonywania zabiegów cięcia, odparowywania i koagulacji tkanek miękkich. Wskazania do zabiegu: odnowa skóry, wiotkość skóry np. ramion, brzucha, drobne i głębokie zmarszczki, bruzdy, niejednolity odcień skóry, przebarwienia wywołane lekami i działaniem słońca, powiększone pory, blizny potrądzikowe, poparzeniowe, przerosłe-koleidy. Działanie lasera CO2 powoduje hemostazę i hamuje wysięk, koagulując naczynia krwionośne i limfatyczne przy jednoczesnej dezynfekcji pola zabiegowego. Dla lepszego samopoczucia oraz z powodów medycznych, większość zabiegów z użyciem lasera chirurgicznego CO2 Flaming® wykonujemy z pomocą dodatkowych urządzeń peryferyjnych, takich jak: aparat do krioterapii Cryo–T COO-LER® oraz SAFE SYSTEM™ – Ewakuator dymu.


Więcej informacji pod linkiem.

Secret RF

Alternatywa dla laserowego fotoodmładzania na każdą porę roku. Mikroigłowy system frakcyjnego RF to innowacyjne i zaawansowane technologicznie, medyczne urządzenie oparte na synergicznym połączeniu precyzyjnie kontrolowanych Bi-polarnych fal radiowych RF oraz minimalnie inwazyjnym systemie mikroigieł, czyli systemie mikronakłuwania. Secret przeznaczony jest do niechirurgicznego liftingu twarzy, redukcji zmarszczek i blizn oraz do przestronnego zagęszczania i ujędrniania skóry, dzięki wielokrotnemu działaniu na kolejne warstwy skóry. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych, jest to obecnie praktycznie jedyna metoda dopuszczalna do stosowania w okresie letnim. Efekty zabiegu SECRET można podzielić na te widoczne od razu oraz te, które uaktywniają się z czasem.


Więcej informacji pod linkiem.

Niezawodny duet (Secret RF + wampirzy lifting)

Zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia Secret RF oraz specjalnie przygotowanego osocza bogatopłytkowego. Innowacyjność zabiegu polega na połączeniu obu metod i wykorzystaniu zjawiska synergii, która daje długotrwały efekt odmładzania i jest komfortowa dla pacjenta.

Secret RF + bioosocze w promocyjnej cenie na jesień już od 2250 zł.
 

Ellipse®

System Ellipse® wykorzystuje krótkie, bezpieczne impulsy światła emitowanego przez lampę błyskową i stosuje je do leczenia określonych części ciała, gdzie występują problemy skórne. System Ellipse®  wyposażony jest w komputer, który bardzo uważnie kontroluje zarówno ilość światła, jak i prędkość „dostarczania” go do powierzchni skóry. Promienie świetlne kierowane w stronę skóry pacjenta, zawierają tylko fale o długości dostosowanej do rodzaju wykonywanego zabiegu. Zabiegi są jeszcze doskonalsze, odkąd urządzenie zużywa mniej energii i nie wymaga żadnych systemów chłodzących. Ellipse® stosuje się do wykonywania następujących zabiegów: depilacja, zmiany naczyniowe (usuwanie lub redukcja naczyniaków płaskich, pajączków i innych zmian naczyniowych), zmiany pigmentacyjne (usuwanie lub redukcja piegów, plam starczych i innych zmian pigmentacyjnych), skóra zniszczona działaniem promieni słonecznych (usuwanie lub redukcja plam starczych, widocznych naczyń krwionośnych, rumieni rozsianych i nadmiernej pigmentacji, przy jednoczesnym wpływaniu na poprawienie się struktury skóry), trądzik, blizny chirurgiczne (imponujące wyniki zabiegu z zastosowaniem na bliznach operacyjnych).

Więcej informacji pod linkiem.

DERMAPEN®

Niespotykana skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Zabieg jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN® jest nie tylko bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mezoterapii. Zabieg znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku dermaroller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.

Depilacja laserowa Polanica Zdrój - gabinet medycyny estetycznej

Istnieje wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia. Na rynku dostępne są pasty, kremy, maszynki do golenia i depilatory.  Za przynoszącą najlepsze efekty i gładką skórę na długo uważana jest depilacja laserowa. Polanica Zdrój to miejscowość, w której znajduje się nasz hotel. Jedną z usług, którą możemy Państwu zaoferować jest właśnie depilacja laserowa. Zabieg polega na uszkodzeniu mieszka włosowego przy pomocy wiązki lasera. Jest ona absorbowana przez melaninę zawartą we włosach i zmieniając się w energię cieplną niszczy cebulki włosa. Laser działa jednak tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, gdyż tylko one są dla niego widoczne. W związku z tym zabieg należy wykonywać w seriach.

Jeśli zdecydujecie się Państwo na zabieg depilacji laserowej w naszym ośrodku w Polanicy Zdrój, przeczytajcie, jak właściwie się do niego przygotować.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

 • Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej w Polanicy Zdrój nie należy wyrywać włosów woskiem, depilatorem czy pęsetą. Można je natomiast przycinać, golić i depilować kremem.
 • Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe stanowią przeciwskazanie do zabiegu. Można się mu poddać ok. miesiąc po infekcji.
 • Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z aktywnego opalania (także w solarium) i zaprzestać używania kremów z witaminą A i C, retinoidami i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni.
 • Na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z peelingów oraz leków światłouwrażliwających i takich ziół, jak dziurawiec czy nagietek.
 • Przed zabiegiem należy ogolić skórę za pomocą maszynki i odpowiednio nawilżyć, tak by nie była sucha i podrażniona.
 • W dniu zabiegu nie należy spożywać alkoholu, zaleca się natomiast spożycie 2 litrów wody.


Przebieg zabiegu depilacji laserowej:

Zabieg depilacji laserowej ma na celu uszkodzenie mieszków włosowych za pomocą światła laserowego, które przenika do 2 mm w głąb skóry. Pojedynczy zabieg zniszczy tylko  niektóre mieszki włosowe i usunie włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Dlatego konieczne jest wykonanie całej serii składającej się z 3-7 zabiegów w ośmiotygodniowych odstępach. W zależności od powierzchni zabieg depilacji laserowej w naszym SPA w Polanicy Zdrój trwa od 30 minut do 3 godzin.

Postępowanie po zabiegu:

 • Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się rumień, a skóra będzie podrażniona – jest to normalna reakcja, która ustępuje maksymalnie po kilku dniach.
 • Depilowana skórę należy w tym czasie myć żelem bezmydłowym, delikatnie osuszać, zalecane jest stosowanie zasypek lub maści z Alantoiną, która przyspieszy gojenie. Bezpośrednio po depilacji pach nie należy także stosować antyperspirantu.
 • Do 2 tygodni po zabiegu nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słoneczne. W tym czasie należy także stosować kremy z filtrem.
 • Pracownik naszego ośrodka w Polanicy Zdrój umówi Państwa na kolejny zabieg depilacji laserowej w odstępie 4 do 12 tygodni.


Przeciwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, opalenizna (zabieg można przeprowadzić po około 4 tygodniach od kontaktu skóry z silnym słońcem, korzystania z solarium i stosowania samoopalaczy), choroba nowotworowa, zażywanie leków światłouczulających, retinoidów, przyjmowanie antybiotyków, choroby skóry, np. łuszczyca, bielactwo, rybia łuska, opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji; depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem.

Zapraszamy Państwa na zabieg, jakim jest depilacja laserowa. Polanica Zdrój, ul. Matuszewskiego 10 to adres, pod którym znajduje się Villa Alina. Nasza wykwalifikowana kadra odpowie na wszystkie Państwa pytania.

UE Willa Alina - budynek apartamentowy z funkcją gastronomiczną, rehabilitacyjną i SPA z infrastrukturą otoczenia szansą na poprawę konkurencyjności oferty turystycznej Polanicy Zdrój i Dolnego Śląska" Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 Podschemat: 1.1.D1a : "Dotacje inwestycyjne dla MŚP zwiększające atrakcyjność turystyczną regionu (z wykluczeniem projektów z zakresu tworzenia centrów pobytowych EURO2012)